אנו בעלי וותק של למעלה משני עשורים בליווי חברות משפחתיות ועסקים משפחתיים. אנו מציעים למנהלים של עסקים בבעלות משפחתית תכניות המותאמות ייחודית להם. 

מאמרים בנושא עסקים משפחתיים                                      שאלות נפוצות על ליווי עסקים משפחתיים 

תכנית גישור ייחודית לעסקים משפחתיים                               תכנית להעברה בין דורית בעסקים משפחתיים

 

אנו מביאים ניסיון עשיר ומגוון למנהלים ובעלים של עסקים משפחתיים העומדים בפני מצבי קונפליקט בניהול העסק המשפחתי שלהם או בפני תכנון להעברה בין דורית של העסק המשפחתי שלהם. הייחוד בעבודתנו הוא ביכולת ההתחברות האישית לכל אחד מהמשתתפים תוך יצירת אוירה של אמון ושיתוף פעולה בין כל בני ובנות המשפחה.

להתייעצות טלפונית ראשונית ללא תשלום אנא התקשרו עם אלי כהן 050-7251251

מה הייחוד של ליווי עסקי – משפחתי ?

הליווי העסקי – משפחתי המוצע על ידנו הוא רב תחומי ויש בו כלים לפיתוח העסק המשפחתי והחברה המשפחתית תוך התייחסות לכל ההיבטים הניהוליים, הארגוניים והעסקיים הייחודיים לעסק המשפחתי. הליווי העסקי – משפחתי מתייחס לערכים, לצרכים ולכללי ההתנהגות של בני ובנות המשפחה העובדים בעסק המשפחתי ומנהלים אותו וגם לצורך בהעצמה אישית, ניהולית ועסקית. 

מה האתגר העיקרי בליווי עסק משפחתי ?

ניהול עסק משפחתי יוצר קונפליקטים ואתגרים מורכבים ומעלה בעיות ודילמות ייחודיות; הניסיון מלמד שעם הזמן נוצרים בו מצבים שעלולים לפגוע ביחסי הניהול, לעכב את פיתוחו ושגשוגו ולערער את הרקמה המשפחתית. 
מטבע הדברים, כשיש דעות וגישות שונות בעסק משפחתי דרוש תהליך רגיש ושיתופי שיאפשר את קידומו של העסק המשפחתי, ללא פגיעה במרקם היחסים הבין אישי ובתנופת העשייה העסקית. זה אתגר המחייב גישה זהירה וסובלנית וכלים מתאימים.

למה נחוץ גישור בעסק משפחתי ?

הגישור העסקי – משפחתי הוא התהליך המתאים לדעתנו ליצירת שיתוף פעולה ופתרונות ברוח טובה ולכן הוא הכלי העיקרי המשמש אותנו בהובלת תהליכים של פיתוח ארגוני תחת קונפליקטים, יישוב סכסוכים, פתרון בעיות, ניהול תהליכי תכנון להעברה בין דורית וגיבוש הסדרים מוסכמים בעסקים בבעלות משפחתית ובחברות משפחתיות.

מה הכלי העיקרי בליווי עסק משפחתי ?

תכנית גישור ייחודית לעסקים משפחתיים הינה תכנית מקורית שלנו, יחידה מסוגה בישראל, המנוהלת ע"י מר אלי כהן והיא מבוססת על ניסיון של למעלה מ 30 שנה בעבודה וניהול בעסקים משפחתיים, מתוכן מעל שני עשורים בליווי עסקים משפחתיים ועל פירות למידה ומחקר שלנו ושל מומחים לעסקים משפחתיים בחו"ל. התכנית שלנו היא כלי עבודה שהוכיח את עצמו בליווי עסקים משפחתיים וחברות משפחתיות במצבי סכסוך, משבר וחילוקי דעות מהותיים – קיימים או פוטנציאליים.

מה תרומתו של ייעוץ לעסק משפחתי ?

ייעוץ לעסקים משפחתיים ולחברות משפחתיות – ייעוץ  ארגוני, ייעוץ ניהולי ועסקי מוצע בשלבים השונים של ניהול העסק המשפחתי. הוא מעניק מענה כולל לצרכי הפיתוח של העסק המשפחתי והעובדים בו. הדרכה ויעוץ לעסק המשפחתי, המותאמים לאופיו וצרכיו, יסייעו לפיתוח תרבות ארגונית וסגנון ניהולי תוך שילוב בין ערכי העסק וערכי המשפחה.

מה חשיבותו של תכנון בעסק משפחתי ? 

אנו מאמינים שכדאי להקדים ולבצע תכנון עסקי – משפחתי בעזרת יועצים לעסקים משפחתיים וחברות משפחתיות ולקבל הדרכה וליווי מקצועי, עוד בטרם צצו הבעיות האופייניות בעסק המשפחתי ובטרם אירע משבר עתיר רגשות בחברה המשפחתית. הדברים אמורים בעיקר על תכנון להעברה בין דורית של העסק המשפחתי לידי הדור הבא. על כך נאמר במקורותינו:"איזהו חכם ? הרואה את הנולד" וגם "אין חכם כבעל ניסיון". ויפה שעה קודם.

עקרונות של העצמה אישית ועסקית שלובים זה בזה בכל תהליכי העבודה שלנו והם מיועדים לסייע בפיתוח העסק, בעלי מניותיו, מנהליו ועובדיו בגישה תומכת ובאווירה נעימה. 

 

עסק משפחתי I עסקים משפחתיים – תפישת עולם                    הכוורת המשפחתית – הרצאות על עסקים משפחתיים
עסק משפחתי I חברה משפחתית – סקירה                                הבלוג "עסקים משפחתיים I עסק משפחתי – אלי כהן"

לתיאום פגישת היכרות – צרו קשר